Hybrid Exchange ile E-posta Maliyetlerini Düşürme Yöntemi - Tekrar İzle

İşinizi Kolaylaştıracak
E-posta Çözümleri

Toplu e-posta servis sağlayıcınızı seçerken hangi özellikleri aramalısınız?

  • 29/06/2019

Toplu e-posta gönderimi, her ölçekteki ürün ve hizmet üreticileri için önemli bir pazarlama aracı. Elbette e-posta listelerine rastgele gönderilen ‘istenmeyen’ postaları değil, içeriği ve hedeflemesi üzerinde titizlikle çalışılmış inandırıcı e-posta iletişimini kastediyoruz. Kampanyalarınızı titizlikle oluştururken hizmet aldığınız toplu e-posta servis sağlayıcınızın size sunduğu işlev ve özellikler, kampanyalarınızdan alacağınız geri dönüşte belirleyici. Dolayısıyla servis sağlayıcınızı seçerken aşağıdaki temel özellikleri göz önünde bulundurmanıza fayda var:


1. Anlaşılır Türkçe arayüz

Toplu e-posta gönderimi web sayfaları aracılığıyla (web tabanlı olarak) yönetilebilen, kolay kullanımlı, açık ve net yönergelerin bulunduğu ve, hepsinin önünde, Türkçe olan bir arayüze sahip olmalı.


2. Ekstra yazılım gerektirmemeli

Kendi lokasyonunuza bir sistem ya da yazılım yatırımı yapmadan ve ekstra bir yazılımı bilgisayarınıza yüklemeden yüzlerce alıcıya mesajlarınızı gönderebileceğiniz web tabanlı ara birimine sahip olmalı.


3. Zengin formatlama seçenekleri

E-posta gönderimlerinizi farklı ilgi gruplarına göre sınıflandırıp, hedeflemeli gönderim yapabilmelisiniz. Keza içerik ve hedef kitle bazında e-postanın görsel tasarımında hızlı ve kolay modifikasyonlar yapabilme şansınız olmalı. Elbette kamapnyanızı farklı gruplar için çeşitlendiriyor ve mesajlarınıza zamanla değişiklik gösterebilecek öğeler eklemek istiyorsanız, gönderim saat ve gruplarını önceden zamanlama şansını da servis sağlayıcınız size vermeli.


4. İstatistik oluşturma

Kampanya veya iletişim amaçlı toplu e-postanızı göndermekle iş bitmiyor. Servis sağlayıcınız, gönderiminizi yaptıktan sonra minimum zaman aralıklarıyla düzenli raporlama yapabilen bir sistem sunmalı. Maillerin açılma, okunma ve içindeki linklere tıklanma oranları, açıldıkları cihaza göre dağılımları (mobil, masaüstü, tablet), mail üzerinden geldikleri şirket sayfasında kaldıkları süre vs. gibi rakamlar, kampanyanızın gidişatı hakkında önemli bilgiler verir.


5. Sağlam referanslar

Türkiye pazarında deneyimli, kamu ve özel sektörde bilinen kuruluşlara hizmet veren, sağlam referanslı bir bulut e-posta servis sağlayıcısı seçmek hem şirketiniz hem de iş ağınızın selameti için önemli. Bir kere yapacağınız tercih, uzun sure e-posta iletişim ve pazarlama performansınızı etkileyecektir.