İşinizi Kolaylaştıracak
E-posta Çözümleri

ActiveSync

Etkin bir e-posta yönetimi ve mobil senkronizasyon için Uzman Posta hesaplarınıza ActiveSync ekleyin

Hemen Satın Al

Neden ActiveSync Kullanmalıyım?

ActiveSync, Microsoft’un lisanslı bir senkronizasyon protokolüdür. Bu protokol sayesinde e-postanıza erişen tüm cihazların (cep telefonu, dizüstü bilgisayar, tablet) senkronize çalışması sağlanır.

İşletim sistemlerinden ve cihazlara özel senkronizasyon protokollerinden bağımsız, tüm cihazlarınızın e-postanızın adres defterleri ve takvimleri ile veri eşitlemesi yapmasını garanti etmek istiyorsanız, ActiveSync kullanmanızı öneririz.

Hemen Satın Al

Sıkça Sorulan Sorular

Uzman Posta sunucularında Activesync EAS sunucu adresi proxy.uzmanposta.com olarak tanımlanmıştır. Mobil cihazlarda ve bazı masaüstü e-posta programlarında kurulum kolaylığı getirir.
Uzman Posta Activesync hesabı kullandığınızda, e-posta iletileriniz mail sunucusundaki posta kutunuza teslim edilir ve buraya kaydedilir. Kişileriniz ve takviminiz anlık SYNC edilir.

  • ActiveSync; MAPI/HTTP, e-postanıza çoğunlukla dizüstü bilgisayardan, telefondan veya tabletten erişmek için kullanılan yöntemlerdir. E-postanıza eriştiğinizde veya e-postanızı okuduğunuzda, aslında e-postayı mobil cihazınıza indirmiş veya depolamış olmazsınız; bunun yerine e-postayı Uzman Posta Server’dan okuyor olursunuz. Bu, İnternet’e bağlı olmadığınızda bile e-postanıza erişebilmenizi sağlar.
  • IMAP da EAS ActiveSync gibi, istediğiniz yerden ve herhangi bir cihazdan epostanıza erişmenizi sağlayan bir yöntemdir. IMAP kullanarak e-postanızı okuduğunuzda, aslında e-postayı bilgisayarınıza indirmiş veya depolamış olmazsınız; e-postayı Uzman Posta Server’dan okuyor olursunuz. IMAP ile, Gelen Kutusu, Silinmiş Öğeler, Gönderilmiş Öğeler klasörlerinizdeki e-posta cihazla sunucu arasında eşitlenir. IMAP sınırlı bir takvim depolamasına izin verir, ancak takvim üzerinde diğer kullanıcılarla işbirliği yapmayı desteklemez.
  • POP e-postası, Uzman Posta Server’dan bilgisayarınıza indirilir. E-posta bilgisayarınıza indirildikten sonra, sunucudan silinir. İndirildikten sonra e-postaya erişmek için, aynı bilgisayarı kullanmalısınız. E-postanıza başka bir bilgisayar veya cihazdan erişiyorsanız, daha önce indirmiş olduğunuz iletilerin bazıları silinmiş gibi görünebilir.
Outlook 2013 ve üzeri sürümlerde, IOS e-posta, Andorid e-posta, uygulamalarında kolaylıkla kullanabilirsiniz.