E-Posta Hesapları

UzmanPosta panel aracılığı ile dilediğiniz zaman alan adınıza bağlı yeni e-posta hesabı ekleyebilirsiniz. E-posta hesabını ekledikten hemen sonra kullanabilirsiniz.

Yeni e-posta hesabı ekleme işlemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. UzmanPosta yönetim paneline panel.uzmanposta.com adresi üzerinden kullanıcı girişi yapınız.
 2. E-Posta Hesapları sayfası üzerinden E-Posta Hesabı Ekle butonuna tıklayınız.
 3. Adınız Soyadınız bölümüne e-posta kullanıcısının ad ve soyadını giriniz.
 4. E-posta Adresi bölümüne açmak istediğiniz e-posta hesabının kullanıcı adını giriniz. Bu aşamada daha önce alınmış olan kullanıcı adını tekrar tanımlamanız mümkün değildir.
 5. E-posta Şifresi bölümüne oluşturulacak hesap için şifre tanımlayabilirsiniz. Şifre tanımlama işlemini; manuel gerçekleştirebilir, Şifre Üret seçeneğini kullanarak 8 haneli harfler ve rakamlardan rastgele üretilmiş şifre oluşturabilir, Göstermeden Şifre Üret seçeneğini kullanarak ekranda gösterilmeyen parola oluşturabilirsiniz. Göstermeden şifre üretme işlemlerinde oluşturulmuş olan şifre SMS bilgilendirmesi olarak Cep Telefonu bölümünde yazdığınız telefon numarasına gönderilmektedir. Her SMS 1 kontör olarak ücretlendirilmektedir. Sistem üzerinde kontörünüz olmadığı durumlarda bu seçenek kullanılmamalıdır.
 6. Şifre Tekrarı bölümünden girmiş olduğunuz mevcut şifreyi tekrar giriniz. Şifre Üret veya Göstermeden Şifre Üret seçeneklerini kullanarak şifre tanımlama işlemi yaptıysanız bu alan otomatik olarak doldurulacaktır.
 7. E-posta Kapasitesi bölümüne; aktif edeceğiniz hesap için uygun kotayı seçebilirsiniz.
 8. Cep Telefonu bölümüne e-posta kullanıcısının telefon numarasını giriniz.
 9. Ekleme sonrası şifreyi SMS at seçeneği işaretli olduğu durumda, hesap oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra, tanımlanan şifre SMS olarak Cep Telefonu bölümünde tanımlamış olduğunuz telefon numarasına gönderilmektedir.
 10. İlk webmail girişinde şifreyi değiştirmelidir seçeneği işaretli olduğu durumda, oluşturulmuş olan hesaba webmail üzerinden ilk erişim sağlandığında şifre güncelleme işlemi zorunlu tutulmaktadır.
 11. Global adres defterinde görünsün seçeneği işaretli olduğu durumda, oluşturmuş olduğunuz hesap global adres defterine otomatik eklenecektir.
 12. Belirlenmiş Dağıtım Listelerine Ekle seçeneği işaretli olduğu durumda, yeni eklenen e-posta hesabının Genel Ayarlar > Dağıtım Listeleri bölümünden belirlenmiş olan Dağıtım Listeleri ne otomatik ekleme işlemini gerçekleştirir.
 13. İmza Ekle seçeneği işaretleyerek yeni aktif edilecek e-posta hesabı için varsayılan imza metnini tanımlayabilirsiniz. Varsayılan imza metnini Genel Ayarlar > İmza bölümünden tanımlayabilirsiniz.
 14. Hesap ekleme işlemini tamamlamak için E-posta Ekle butonuna tıklayabilirsiniz.

Video ile anlatımOluşturmuş olduğunuz e-posta hesaplarına ilişkin detayları E-posta Hesap Listesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. E-posta hesap listesine erişmek için menü listesi üzerinden E-Posta Hesapları seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

E-posta hesap listesi üzerinden e-posta hesaplarına ilişkin isim soyisim, e-posta adresi, kullanılan kota ve hesaba tanımlanmış kota bilgisini görebilirsiniz.

E-posta hesap listesi üzerinde sıralama yapmak için; sıralamak istediğiniz sütun üzerinde yer alan Sırala() botonuna tıklayabilirsiniz. Sıralama işlemini e-posta adresi, kullanılan kota ve tanımlanan kotaya göre A'dan Z'ye ve büyükten küçüğe veya Z'den A'ya ve küçükten büyüğe doğru yapabilirisiniz.

Aktif etmiş olduğunuz toplam e-posta adresi sayısını liste üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Adet bölümünden liste üzerinde tek seferde görüntülenecek kayıt sayısını belirleyebilirsiniz.

E-posta hesap listesi üzerinden bir veya birden fazla e-posta hesabı silebilirsiniz.

Hesap silme işlemlerinde hesabın içerdiği veriler kalıcı olarak silinmektedir.

E-posta Adres Listesini İndir butonuna tıklayarak e-posta adreslerinizin listesini excel dosyası olarak indirebilirsiniz.


Yalnızca bir e-posta hesabını silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. E-posta Hesap Listesi üzerinden silmek istediğiniz e-posta hesabını bulunuz. Aradığınız e-posta adresini hızlı bulmak için Arama bölümünü kullanabilirsiniz.
 2. İşlemler sütunundan Diğer seçeneğine tıklayınız.
 3. İşlem listesi üzerinden Sil seçeneğine tıklayınız.
 4. Silme işlemini gerçekleştirmek için Tamam butonuna tıklayabilirsiniz.

Aynı anda birden fazla e-posta hesabını silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. E-posta Hesap Listesi üzerinden silmek istediğiniz e-posta hesaplarını seçiniz.
 2. Liste üzerinde yer alan Seçili Hesapları Sil butonuna tıklayınız.
 3. Silme işlemini gerçekleştirmek için Tamam butonuna tıklayabilirsiniz.

Video ile anlatım