Toplu İşlemler

Toplu işlemler bölümünden birden fazla hesap için aynı anda özellik tanımlaması veya bilgi güncelleme işlemi yapabilirsiniz.

Hesap Durumu bölümünden;

 • Pasif seçeneği ile hesaplar için e-posta alımını durdurabilirsiniz.
 • Kilitli seçeneği ile ikinci aşamada seçeceğiniz e-posta adreslerini kilitleyebilirsiniz. Kilitlenen e-posta adreslerinde Gizli kopya var ise iptal edilip, hesabın dışarı doğru e-posta gönderimi durdurulacaktır.

Şifre Değiştirmek İstiyorum bölümünden toplu olarak şifre değiştirebilirsiniz.

Kota Değiştirmek İstiyorum bölümünden kota değiştirme işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-posta kapasitesi alanından hesabınıza tanımlı e-posta kapasiteleri arasında seçim yapabilirsiniz.

Gelenlerin kopyasını gönderi değiştirmek istiyorum bölümünden e-posta hesaplarınıza gelen e-postaların kopyasını alan adınıza bağlı başka bir adrese gönderebilirsiniz.

Gidenlerin kopyasını gönderi değiştirmek istiyorum bölümünden hesaplarınızdan giden e-postaların kopyasını alan adınıza bağlı başka bir adrese gönderebilirsiniz.

Gönderim Limitlerini Değiştirmek İstiyorum bölümünden saatlik ve günlük gönderim limitlerinizi değiştirebilirsiniz.

E-posta Özellikleri menüsünden;

 1. Seçeceğiniz hesapların e-posta gönderimini durdurabilir,
 2. Web mail üzerinden mesaj filtreleme özelliğini aktif edebilirsiniz.
 3. Kullanıcı web maile ilk kez giriş yaptığında şifre değiştirme işlemini zorunlu hale getirebilirsiniz.
 4. Alan adınıza bağlı tüm hesapların adres defterinde görünmesi için global adres defterine ekleyebilirsiniz.
 5. Kullanıcı kotasının %80'ini aştığında bilgilendirme postasının gitmesini aktif edebilirsiniz.
 6. Yönetici olarak giriş yapabilir seçeneğini aktif ederek seçeceğiniz e-posta adreslerinin UzmanPosta panele yönetici olarak giriş yapmalarını sağlayabilirsiniz.
 7. Şirket içi mesajlaşma, Arşiv ve ActiveSync tanımlamarını yapabilirsiniz.
 8. Toplu mail gönderimi yapabilir seçeneği ile seçeceğiniz e-posta hesaplarına toplu mail gönderim izni verebilirsiniz.
 9. Gruba Ata bölümünden e-posta hesaplarını gruplara atayabilirsiniz

Dağıtım Listelerine Eklemek İstiyorum bölümünden mevcut dağıtım listelerinize toplu olarak e-posta adresi ekleyebilirsiniz.

Karantina Yönetimi Yapmak İstiyorum bölümünden hesaplarınızın karantina bölgelerine ilişkin tanımlamaları yapabilirsiniz.

 1. Karantinadan Postaları Otomatik Olarak Çıkartsın mı? seçeneğini işaretleyerek karantinaya gelen e-postaları otomatik olarak gelen kutusuna alınmasını sağlayabilirsiniz.
 2. Karantina Bildirimi Gitsin mi? bölümünden karantina bildirimlerine ilişkin tanımlamaları yapabilirsiniz
  1. Portale Giriş Yapabilsinmi? seçeneğini aktif ederek kullanıcıların karantinadaki e-postalarını Mesaj Merkezi üzerinden yönetmelerini sağlayabilirsiniz.
  2. Gönderim Saati, Gönderim Sıklığı ve Gönderim Günleri bölümünden karantina bildirimlerine ilişkin zaman tanımlamalarını yapabilirsiniz.

İmza Eklemek İstiyorum bölümünde yer alan editör aracılığı ile hesaplarınızın imza metnini toplu olarak biçimlendirebilirsiniz.

Editör üzerinden hazırlamış olduğunuz imza metni yalnızca Mesaj Merkezi üzerinden yapacağınız posta gönderimlerinizde kullanılacaktır.

Sayfa üzerinde yer alan tüm tanımlamaları aynı anda uygulayabilirsiniz.

✔ Yapılan tanımlamaları seçeceğiniz e-posta adreslerine uygulamak için Devam butonuna tıklayınız.

Tümünü Seç/Bırak butonu ile tüm e-posta adreslerini seçebilir veya seçmiş olduğunuz adreslerin seçim işlemini iptal edebilirsiniz. Dilerseniz liste üzerinden adres seçimini teker teker de yapabilirsiniz. Arama bölümünü kullanarak aradığınız e-posta adresini kolayca bulabilir ve bulunan e-posta adres seçebilirsiniz. Seçim yaptığınız e-posta adreslerine bir önceki ekranda yapmış olduğunuz tanımlamaları uygulamak için Uygula butonuna tıklayabilirsiniz.

Video ile anlatım