Yeni E-Posta Hesabı Ekleme

UzmanPosta panel aracılığı ile dilediğiniz zaman alan adınıza bağlı yeni e-posta hesabı ekleyebilirsiniz. E-posta hesabını ekledikten hemen sonra kullanabilirsiniz.

Yeni e-posta hesabı ekleme işlemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Uzman Posta yönetim paneline yenipanel.uzmanposta.com adresi üzerinden kullanıcı girişi yapınız.
 2. Yeni e-posta ekleme sayfasına erişmek için menü listesi üzerinden Alan Adları seçeneğine tıklayınız. İşlem yapmak istediğiniz alan adının İşlemler sütunundan Düzenle seçeneğine tıklayınız. Açılan Alan Adı Yönetimi sayfasından E-posta Hesapları menüsüne tıklayınız.
 3. E-Posta Hesapları sayfası üzerinden Ekle butonuna tıklayınız.
 4. Adınız-Soyadınız bölümüne e-posta kullanıcısının ad ve soyadını giriniz.
 5. E-posta Adresi bölümüne açmak istediğiniz e-posta hesabının kullanıcı adını giriniz. Bu aşamada daha önce alınmış olan kullanıcı adını tekrar tanımlamanız mümkün değildir.
 6. E-posta Kapasitesi bölümüne; aktif edeceğiniz hesap için uygun kotayı seçebilirsiniz.
 7. Durum bölümünde panele ekleyeceğiniz e-posta hesabının Aktif ya da Pasif olarak oluşturma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
 8. Şifre bölümünde oluşturulacak hesap için şifre tanımlayabilirsiniz. Şifre tanımlama işlemini; manuel gerçekleştirebilir ve Şifre Üret ve Gönder seçeneği ile gerçekleştirebilirsiniz. Oluşturacağınız şifreleri Sistem parametreleri > Opsiyonlar > E-posta Şifre Opsiyonları bölümünden parametrik olarak ayarlayabilirsiniz.  Şifre Üret ve Gönder seçeneği işleminde oluşturulmuş olan şifre SMS bilgilendirmesi olarak Cep Telefonu bölümünde yazdığınız telefon numarasına gönderilmektedir. Her SMS 1 kontör olarak ücretlendirilmektedir. Sistem üzerinde kontörünüz olmadığı durumlarda bu seçenek kullanılmamalıdır.
 9. Şifre Tekrarı bölümünden girmiş olduğunuz mevcut şifreyi tekrar giriniz. Şifre Üret ve Gönder seçeneğini kullanarak şifre tanımlama işlemi yaptıysanız bu alan otomatik olarak pasif olacaktır.
 10. Diğer E-posta Adresi bölümünde daha sonra şifre hatırlatmaları ve bildirimleri için kullanılacak bir e-posta adresi tanımlayabilirsiniz.
 11. Şifreyi Webmail Üzerinden İlk Kullanımda Değiştir seçeneği işaretli olduğu durumda, oluşturulmuş olan hesaba Webmail üzerinden ilk erişim sağlandığında şifre güncelleme işlemi zorunlu tutulmaktadır.
 12. Cep Numarası bölümüne e-posta kullanıcısının telefon numarasını giriniz.
 13. Ekleme sonrası şifreyi SMS olarak gönder seçeneği işaretli olduğu durumda, hesap oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra, tanımlanan şifre SMS olarak Cep Telefonu bölümünde tanımlamış olduğunuz telefon numarasına gönderilmektedir.
 14. Grup Ata ile e-posta hesaplarınızı belirlediğiniz gruplara atayarak hesap yönetimini kolaylaştırabilirsiniz.
 15. Detaylar butonunu kullanarak e-posta adresi oluşturma esnasında yapabileceğiniz daha fazla ayarı görebilirsiniz.
 16. Ünvan bölümüne e-posta kullanıcısının ünvanını ekleyebilirsiniz.
 17. Masa Telefonu bölümüne e-posta kullanıcısının kullandığı masa telefonu numarasını yazabilirsiniz.
 18. Departman Adı bölümüne e-posta kullanıcısının dahil olduğu departmanın adını yazabilirsiniz.
 19. İş Yeri Adresi bölümüne e-posta kullanıcısının iş yeri adresini yazabilirsiniz.
 20. Global Adres Listesi seçeneği işaretli olduğu durumda, oluşturmuş olduğunuz hesap global adres listesinde otomatik eklenecektir.
 21. Kota Uyarısı bölümü ile hesabınızın kapasitesi %80 kullanımına ulaştığı durumlarda bilgilendirme postası gönderilmesini işlemi gerçekleşir.
 22. Belirlenmiş Dağıtım Listelerine Ekle seçeneği işaretli olduğu durumda, yeni eklenen e-posta hesabının Varsayılan Ayarlar > Dağıtım Listeleri bölümünden belirlenmiş olan Dağıtım Listelerine otomatik ekleme işlemini gerçekleştirir.
 23. Hesap ekleme işlemini tamamlamak için E-posta Ekle butonuna tıklayabilirsiniz.

E-posta Düzenleme İşlemleri

Düzenlemek istediğiniz e-posta adreslerinin sağında bulunan Düzenle() ikonuna tıklayabilirsiniz. E-posta düzenleme sayfalarının detaylı anlatımı için E-posta Düzenleme sayfasına gözatınız.

E-posta Silme İşlemleri

Yalnızca bir e-posta hesabını silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. E-posta Hesap Listesi üzerinden silmek istediğiniz e-posta hesabını bulunuz. Aradığınız e-posta hesabını hızlı bulmak için Ara bölümünü kullanabilirsiniz.
 2. Silme işlemi için işlem yapmak istediğiniz e-postanın satırında bulunan çöp kutusu ikonuna tıklayarak silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 3. Açılan pencerede e-posta silme işlemine onay vererek e-postayı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Aynı anda birden fazla e-posta hesabını silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. E-posta Hesap Listesi üzerinden silmek istediğiniz e-posta hesaplarını seçiniz.
 2. Liste üzerinde yer alan Sil butonuna tıklayınız.
 3. Silme işlemini gerçekleştirmek için ekranda çıkan penceredeki Evet, eminim bölümü işaretleyerek Sil butonuna tıklayabilirsiniz.

 

E-Posta Hesap Listesi

Oluşturmuş olduğunuz e-posta hesaplarına ilişkin detayları E-posta Hesap Listesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. E-posta hesap listesine erişmek için Alan Adı menüsünden alan adınızı seçtikten sonra E-Posta Hesapları seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

E-posta hesap listesi üzerinden e-posta hesaplarına ilişkin isim, e-posta, boyut, kullanılan boyut, statü, oluşturma tarihi ve Webmail üzerinden son oturum açma zamanının bilgisini görebilirsiniz.

E-posta hesap listesi üzerinde sıralama yapmak için; sıralamak istediğiniz sütun üzerinde yer alan Sırala() butonuna tıklayabilirsiniz. Sıralama işlemini e-posta, boyut, kullanılan boyut, durum, oluşturma tarihi ve son oturum açma zamanına göre A’dan Z’ye ve büyükten küçüğe veya Z’den A’ya ve küçükten büyüğe doğru yapabilirisiniz.

Aktif etmiş olduğunuz toplam e-posta adresi sayısını liste üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Liste adedi bölümünden liste üzerinde tek seferde görüntülenecek kayıt sayısını belirleyebilirsiniz. E-posta hesap listesi üzerinden bir veya birden fazla e-posta hesabı silebilirsiniz.

Hesap silme işlemlerinde hesabın içerdiği veriler kalıcı olarak silinmektedir.

Sağ üstte bulunan İndir butonuna tıklayarak e-posta adreslerinizin listesini Excel dosyası olarak indirebilirsiniz.