Bu bölümden yeni oluşturacağınız hesaplar için varsayılan tanımlamaları yapabilirsiniz. Bu bölümde seçtiğiniz seçenekler yeni oluşturacağınız e-posta hesapları için otomatik olarak uygulanmaktadır.

Hesap Özellikleri

Hesap özellikleri bölümünde tanımlanan saatlik, günlük ve aylık gönderim değerlerini ve global adres listesi, posta kutusu filtrelerini, yeni açılacak olan e-posta hesapları için bu bölümden tanımlayabilirsiniz.

 

Detaylı İşlem bölümüne tıklayarak iç yazışma, dış yazışma ve ücretsiz e-posta gönderim değerlerini detaylı şekilde tanımlayabilirsiniz.

  • İç yazışma bölümünde alan adınıza bağlı diğer e-posta adreslerine saatlik, günlük ve aylık yapılabilecek gönderim adetlerini belirleyebilirsiniz.
  • Dış yazışma bölümünde alan adınızdan farklı olan dış dünyada ki alan adlarına bağlı e-posta adreslerine saatlik, günlük ve aylık yapılabilecek gönderim adetlerini belirleyebilirsiniz.
  • Ücretsiz e-postalar bölümünde Microsoft, Google, Yahoo ve benzeri servislere ait ücretsiz e-posta adresi sağlanan uzantılara (gmail.com, hotmail.com, yahoo.com vb..) saatlik, günlük ve aylık yapılabilecek gönderim adetlerini belirleyebilirsiniz.

Karantina Ayarları

Karantina bildirim ayarlarını bu bölümden tanımlayabilirsiniz.

 

Karantinaya alınan e-postalar otomatik çıkartılsın Seçeneğini işaretleyerek e-posta hesaplarına gelen ve karantinaya takılan tüm maillerin direkt olarak ilgili hesabın gelen kutusuna ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Karantina bildirimi gitsin  Seçeneğini işaretleyerek bildirim postasının gönderilmesini aktif edebilirsiniz.

  • Karantina bildirim e-postasından karantina alanın giriş yapabilsin seçeneğini işaretleyerek gelecek olan karantina bildirimi üzerinden karantina alanına şifre kullanmadan giriş yapabilirsiniz.
  • Gönderim saati ve saat dilimi bölümünden karantina bildirim e-postalarının gönderileceği saati ve saat dilimini belirleyebilirsiniz.
  • Gönderim sıklığı bölümünden karantina bildirim e-postalarının gönderileceği sıklığı belirleyebilirsiniz.
  • Gönderim günleri bölümünden sistem tarafından gönderilecek olan karantina bildirim e-postalarının gün ve saatine ilişkin tanımlamaları yapabilirsiniz.

Dağıtım Listeleri

Dağıtım listeleri bölümünde yeni oluşturacağınız e-posta hesaplarının belirlediğiniz dağıtım listelerine otomatik eklenmesini sağlayabilirsiniz.