İç Yönlendirmeler

İç yönlendirme bir e-posta adresine tanımlanan takma addır. Bu adreslere gönderilen postalar asıl e-posta adresine iletilir. İç yönlendirme olarak tanımlanan bir adresin posta kutusu bulunmamaktadır.

Yalnızca oluşturmuş olduğunuz hesaplar için iç yönlendirme ekleyebilirsiniz.

Yeni iç yönlendirme eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Menü listesi üzerinden E-posta Hesapları seçeneğine tıklayınız.
  2. E-posta Hesap Listesi üzerinden iç yönlendirme eklemek istediğiniz hesaba giriş yapmak için İşlemler sütunundan Güncelle( ) butonuna tıklayınız.
  3. Hesap Menüsü üzerinden Yönlendirmeler seçeneğine tıklayınız.
  4. İç yönlendirme eklemek için İç Yönlendirmeler başlığının hizasında yer alan Ekle butonuna tıklayınız.
  5. Yeni İç Yönlendirme Ekle bölümüne eklemek istediğiniz iç yönlendirme adreslerini yazabilirsiniz. Her satıra bir adres gelecek şekilde aynı anda 20 adet iç yönlendirme ekleyebilirsiniz.
  6. Ekleme işlemini tamamlamak için Ekle butonuna tıklayınız. Daha önce oluşturmuş olduğunuz hesap ismi, dağıtım listesi veya dış yönlendirme adresi iç yönlendirme olarak eklenemez.
  7. Yönlendirmeler bölümünden ilgili hesaba eklemiş olduğunuz iç yönlendirmeleri görebilirsiniz.
Örneğin; destek@sirketadiniz.com diye bir e-posta adresiniz mevcut. info@sirketadiniz.com adresine e-posta gönderildiğinde doğrudan gelen e-postanın destek adresinize gelmesini istiyorsanız ek e-posta adresi oluşturmanız gerekmez. İşlem için info@sirketadiniz.com e-posta adresini destek@sirketadiniz.com adresine iç yönlendirme olarak eklemeniz yeterli olacaktır.

İç yönlendirme listesi üzerinde yer alan e-posta adresleri arasında arama yapmak için Arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Tüm hesaplarınız için oluşturmuş olduğunuz iç yönlendirmeleri görüntülemek isterseniz menü listesi üzerinden İç Yönlendirmeler seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Oluşturmuş olduğunuz iç yönlendirmeyi silmek için silmek istediğiniz adresin işlemler sütununda yer alan Sil( ) butonuna tıklayabilirsiniz.

Aynı anda birden fazla iç yönlendirmeyi silmek için; silmek istediğiniz adresleri liste üzerinden seçip ardından Seçili Hesapları Sil butonuna tıklayabilirsiniz.

Hesap içerisinde oluşturulmuş olduğunuz iç yönlendirmeleri silmek için silmek istediğiniz iç yönlendirmenin hizasında bulunan Sil( ) butonuna tıklayabilirsiniz.

Video ile anlatım