Güvenili ve Bloklanmış Adresler sayfası üzerinden yapacağınız tanımlamalar alan adınıza bağlı tüm e-posta hesaplarınız için geçerli olacaktır. Kullanıcı bazlı tanımlamalar yapmak için Hesap Ayarları > Güvenilir ve Blokanmış Adresler sayfasındaki adımları takip edebilirsiniz.

Güvenilir Göndericiler

Güvenilir Göndericilere eklediğiniz alan adı, e-posta ya da İp adreslerinden gelen e-postalar sorunsuzca tarafınıza iletileceklerdir.

Güvenilir Göndericilere ekleme işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Güvenilir Göndericilere E-posta ya da Alan adı belirtiniz bölümüne e-posta adresi ya da alan adını yazarak veya Ip Adresi belirtiniz bölümüne Ip adresi yazarak ekleme yapabilirsiniz. Bu işlemi aynı zamanda Toplu Ekle butonunu kullanarakta gereçekleştirebilirsiniz.
 2. İşlemi tamamlamak için Ekle butonuna tıklayınız.

Güvenilir Alıcılar

Güvenilir Alıcılara eklediğiniz alan adı, e-posta ya da İp adreslerinden giden e-postalar sorunsuzca sistem üzerinden iletileceklerdir.

Güvenilir Alıcılara ekleme işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Güvenilir Alıcılar E-posta ya da Alan adı belirtiniz bölümüne e-posta adresi ya da alan adını yazarak veya Ip Adresi belirtiniz bölümüne Ip adresi yazarak ekleme yapabilirsiniz. Bu işlemi aynı zamanda Toplu Ekle butonunu kullanarakta gereçekleştirebilirsiniz.
 2. İşlemi tamamlamak için Ekle butonuna tıklayınız.

Bloklanmış Göndericiler

Bloklanmış Göndericilere e-posta adresi, alan adı ya da Ip adresi ekleyerek, ilgili e-posta adresi, alan adı ya da Ip adresinden  gelen e-postalar için filtre kontrolü yapılmaksızın geri çevrilmesini sağlayabilirsiniz.

Bloklanmış Göndericilere ekleme işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Bloklanmış Göndericilere E-posta ya da Alan adı belirtiniz bölümüne e-posta adresi ya da alan adını yazarak veya Ip Adresi belirtiniz bölümüne Ip adresi yazarak ekleme yapabilirsiniz. Bu işlemi aynı zamanda Toplu Ekle butonunu kullanarakta gereçekleştirebilirsiniz.
 2. İşlemi tamamlamak için Ekle butonuna tıklayınız.

Bloklanmış Alıcılar

Bloklanmış Alıcılara e-posta adresi, alan adı ya da Ip adresi ekleyerek, ilgili e-posta adresi, alan adı ya da Ip adresinden giden e-postalar için kontrol sağlayabilirsiniz.

Bloklanmış Alıcılara ekleme işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 1. Bloklanmış Alıcılara E-posta ya da Alan adı belirtiniz bölümüne e-posta adresi ya da alan adını yazarak veya Ip Adresi belirtiniz bölümüne Ip adresi yazarak ekleme yapabilirsiniz. Bu işlemi aynı zamanda Toplu Ekle butonunu kullanarakta gereçekleştirebilirsiniz.
 2. İşlemi tamamlamak için Ekle butonuna tıklayınız.

Silme İşlemleri

Yalnızca bir kaydı silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • E-posta / Alan Adı/ IP Adreslerinden silmek istediğiniz kaydı bulunuz. Aradığınız kaydı bulmak için Ara bölümünü kullanabilirsiniz.
 • İşlemler sütunundan  Sil() seçeneğine tıklayınız.
 • Silme işlemi gerçekleştirmek için çıkan ekrandaki Sil butonuna tıklayabilirsiniz.

Aynı anda birden fazla kaydı silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • E-posta / Alan Adı/ IP Adreslerinden silmek istediğiniz kayıtları seçiniz.
 • İşlemler sütunundan sağ üst köşede bulunan seçeneğine tıklayınız.
 • Silme işlemini gerçekleştirmek için ekranda çıkan onay penceresindeki butonuna tıklayabilirsiniz.