Gönderim Detayları bölümünde alan adınız için yapılacak olan gönderim ayarlarını düzenleyebileceğiniz bölümdür. Gönderim detayları bölümü Gönderim Limitleri ve DKIM olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır.

Gönderim Limitleri

Gönderim limitleri bölümünde alan adınıza ait saatlik, günlük ve aylık gönderim limitlerinizi yönetebilirsiniz. Herhangi bir limit girilmemesi halinde sistemin varsayılan gönderim limitleri geçerli olacaktır.

Gönderim Limitlerinizi Detaylı İşlem kısmına tıklayarak İç Yazışma, Dış Yazışma, Ücretsiz E-postalar olarak detaylandırabilirsiniz.

 • İç Yazışma kısmında alan adınızda bulunan e-posta hesaplarınız arasındaki gönderimleri Saatlik, Günlük, Aylık olarak limitlendirebilirsiniz.
  • Dış Yazışma kısmında alan adınızdan farklı alan adlarına gönderilecek mailleri Saatlik, Günlük, Aylık olarak limitlendirebilirsiniz.
 • Ücretsiz E-postalar kısmında alan adınızdan ücretsiz e-posta sağlayıcılarına(hotmail.com, gmail.com, outlook.com, yandex.com vb…) gönderilecek mailleri Saatlik, Günlük, Aylık olarak limitlendirebilirsiniz.
 • Yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydetmek için Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz.

DKIM

Bu bölümde alan adınızdan göndermiş olduğunuz maillerde DKIM doğrulama durumunu aktif edebilir ve doğrulamanın geçerli olabilmesi için alan adınızın dns kayıtları arasına eklenmesi gereken TXT kayıtlarını görüntüleyebilirsiniz.

 1. DKIM doğrulamasını aktif etmek için DKIM Durumunu Açık konuma getiriniz.
 2. Değişikliğin geçerli olması için Kaydet butonuna tıklayınız.
 3. İşlemi gerçekleştirdikten sonra DKIM doğrulamasına ait seçenekler ve Dns kayıtları alt bölümde listelenecektir.
  • Aksiyon bölümünde Dkim doğrulamasının Tüm E-postalarda veya Bazı E-postalarda eklenmesini belirleyebilirsiniz.
  • Bazı E-postalarda seçeneğini seçmeniz halinde alan adınızdan Dkim kaydı olmadan yapılan gönderimlerde Dkim Fail uyarısı alınmayacaktır.
  • Test Modu bölümünde Aktif veya Kapalı seçimi yapabilirsiniz.
  • Seçici bölümünde Dkim kaydınızın seçici kısmını belirleyebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydetmek için Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz.

Dns Kayıtları bölümünde Dkim doğrulamasının aktif olabilmesi için alan adınızın dns kayıtları arasına eklenmesi gereken TXT kayıtlarını görüntüleyebilir veya Kopyala( ) ikonuna tıklayarak kopyalayabilirsiniz.