Dış Yönlendirmeler

Alan adınıza bağlı e-posta adresi oluştururken oluşturacağınız adresin gelen kutusu olmadan doğrudan yönlendirici görevinde olmasını istiyorsanız dış yönlendirme özelliğini kullanabilirsiniz.

Dış yönlendirme adresi oluşturarak, oluşturmuş olduğunuz adrese gelecek olan postaları doğrudan alan adınız dışındaki başka bir adrese yönlendirebilirsiniz.

Dış yönlendirme olarak oluşturacağınız adres daha önceden oluşturmuş olduğunuz iç yönlendirme, dağıtım listesi veya e-posta adreslerinden benzersiz olmalıdır.

Yeni bir dış yönlendirme oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Menü listesi üzerinden Dış Yönlendirmeler seçeneğine tıklayınız.
  2. Dış yönlendirmeler sayfası üzerinden Dış Yönlendirme Ekle butonuna tıklayınız.
  3. E-Posta Adresi bölümüne, oluşturmak istediğiniz adresini yazınız.
  4. Yönlenecek E-posta Adresi bölümünden dış yönlendirme olarak eklemek istediğiniz adresi yazınız. Dış yönlendirmeyi yalnızca alan adınız dışındaki başka bir adrese yapabilirsiniz.
  5. İşlemi tamamlamak için Ekle butonuna tıklayınız.

Dış Yönlendirmeler Listesi üzerinden oluşturmuş olduğunuz dış yönlendirmeleri görebilirsiniz. Dış yönlendirme listesi üzerinde yer alan e-posta adresleri arasında arama yapmak için Arama bölümünü kullanabilirsiniz.

Oluşturmuş olduğunuz dış yönlendirmeyi silmek için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

✔ Silmek istediğiniz adresin işlemler sütununda yer alan Sil( ) butonuna tıklayabilirsiniz..

✔ Aynı anda birden fazla dış yönlendirmeyi silmek isterseniz; silmek istediğiniz adresleri liste üzerinden seçip ardından Seçili Yönlendirmeleri Sil butonuna tıklayabilirsiniz.

Video ile anlatım