Alan Adı Bilgileri ekranında alan adınıza ait bilgileri görüntüleyebilir, bu bilgilerden alan adınızın durumunu, yetkili e-posta adresini ve yetkili telefon numara bilgisini güncelleyebilirsiniz.

Durumu bölümünden alan adınızı kilitleyebilir, kapatabilir ve duraklatılmış duruma getirebilirsiniz. Yetkiliniz tarafından kilitlenmiş, kapatılmış, duraklatılmış alan adınızı aktif konuma getirmek için yetkilinizle görüşmeniz gerekmektedir.

  • Alan Adı aktif durumda iken alan adına mail gelmeye devam etmektedir ve alan adından mail gönderilebilmektedir.
  • Alan Adı duraklatılmış durumda iken alan adına yeni e-posta alımı olmamakla birlikte alan adından mail gönderimi de durdurulmuştur. Aynı zamanda ilgili alan adına ait panelde değişiklik yapılamamaktadır.
  • Alan Adı kilitli durumda iken alan adına mail gelmeye devam etmektedir, fakat alan adına ait e-posta hesapları erişime kapatılmaktadır.
  • Alan Adı kapalı durumda iken alan adına yeni e-posta alımı olmamakla birlikte alan adından mail gönderimi de kapatılmıştır.

E-posta ve Sms bölümünde girmiş olduğunuz bilgiler alan adınıza ait bilgilendirme ve doğrulama için kullanılacak iletişim bilgileri olup e-posta girilmesi zorunludur.

  • Sms bölümüne 05** *** **** formatında cep telefonu numaranızı yazabilir, alan koduna göre Bayrak ikonuna tıklayıp ülke seçimi yapabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydetmek için Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz.