Bu bölümden Toplu Mail Panelinizde gönderi istatistik ve kota raporlarına ilişkin tanımlamalar yapılmaktadır.

Gönderim İstatistikleri

Gönderim İstatistiklerinden yapmış olduğunuz tüm gönderilere ilişkin raporlara ulaşabilirsiniz. Gönderim İstatistikleri bölümüne Raporlar menüsü altından ulaşabilirsiniz.

Gelen sayfada yapmış olduğunuz gönderimlerin tarih aralığını belirterek, ilgili tarihler arasında yapmış olduğunuz toplu mail gönderimlerinizi Ara butonu ile listeleyebilirsiniz. Listelenen gönderimlerinizde Alıcı Adres adedini ve Çıkış Talebi adedini görüntüleyebilirsiniz.

İşlemler bölümü altında bulunan Detay butonuna tıkladığınızda ilgili gönderime ait istatistik sayfasına yönlendirilirsiniz. Gelen sayfada sağ üst köşede bulunan “İstatistikleri E-posta olarak Gönder” butonu ile istatistiklerin mail olarak gönderilmesini sağlayabilir ya da panel üzerinde yapmış olduğunuz gönderilerde kullanmış olduğunuz temayı “Gönderilen Postayı Göster” butonu ile görüntüleyebilirsiniz.

Raporlarda bulunan;

✔ Gönderim: Gönderinin toplam kaç adet e-posta adresine yapıldığını gösterir.

✔ Ulaşanlar: Gönderinin toplam kaç adet e-posta adresine sorunsuz ulaştığını gösterir.

✔ Hatalı: Gönderide toplam kaç adet e-posta adresinin hatalı olduğunu gösteren istatistik alanıdır.

✔ Tekil Okuma Sayısı: Gönderinin tekil olarak kaç hesap tarafından okunduğunu gösterir. Örneğin, alıcının ilgili maili 3 kez açmasına rağmen 1 kez okundu olarak gösterilmesi.

✔ Tekil Tıklama Sayısı: Gönderinin içeriğindeki linklere tekil olarak kaç kişinin tıkladığını gösterir. Örneğin, alıcının ilgili mail içeriğindeki linklere 3 kez tıklamasına rağmen 1 kez tıklandı olarak gösterilmesi.

✔ Okuma Sayısı: Gönderinin toplam kaç kere okunduğunu gösterir. Örneğin, alıcının ilgili maili 3 kez açması halinde 3 kez olarak gösterilmesi.

✔ Tıklama Sayısı: Gönderinin içeriğindeki linklere toplam kaç kere tıklandığını gösteren istatistik alanıdır. Örneğin, alıcının ilgili mail içeriğindeki linklere 3 kez tıkladığında 3 kez tıklandığının gösterilmesidir.

✔ Çıkış Talebi: Gönderi üyeliğinden ayrılıp bir daha mail almak istemeyen hesapların gösterildiği istatistik alanıdır. Kişilerin çıkış talebinde bulunabilmeleri için gönderilerinizin içerisine çıkış linki eklemeniz gerekmektedir.

✔ SPAM bildirimi: Gönderi yapılan mailin toplam kaç hesap tarafından SPAM olarak bildirildiğini gösteren istatistik alanıdır. İlgili istatistik alanı için SPAM bildirim linki gönderim içeriğinizde manuel olarak ekli olması gerekmektedir.

Ayrıca sayfanın alt kısmında bulunan Okuma İstatistikleriTıklama İstatistikleriGönderim İstatistikleri ve Program İstatistikleri bölümleri yukarıda anlatılan istatistiklerin grafiksel olarak gösterildiği alandır. Gönderim Günlüğü sekmesi ise yapmış olduğunuz gönderimlerinizin ulaşmadığı adresler ve bu adreslere neden ulaşmadığı ile ilgili hata raporlarının bulunduğu alandır.

Teslimat İstatistikleri

Teslimat İstatistikleri, gerçekleştirdiğiniz gönderimlerin genel teslimat yüzdelerinin bulunduğu istatistik alanıdır. Teslimat İstatistikleri bölümüne Raporlar menüsü altından ulaşabilirsiniz.

Gelen sayfada sol tarafta Özet Göster butonu ile panel ve kullandığınız mail programı üzerinden yaptığınız bütün gönderilerin teslimat istatistik yüzdesini görüntüleyebilirsiniz. Sağ tarafta ise belirleyeceğiniz tarih aralığında yapılan gönderimlerinizin teslimat istatistiklerini listeleyebilirsiniz.

Gönderi / Kota Raporu

Gönderi ve Kota Raporu, panel üzerinden yapılan ve sorunsuz şekilde ulaştırılan maillerin, belirleyeceğiniz tarih aralıklarına göre raporlandığı alandır. Bu alana panel üzerinden Raporlar menüsü altından ulaşabilirsiniz.

Gelen sayfada son iki aya ait gönderi listeleri ve ulaşan adet raporlarının toplamını görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz belirttiğiniz tarih aralığına göre arama yapıp işleme alınan alıcı adedi ve toplam ulaşılan e-posta hesap adedine ulaşabilirsiniz.

Çıkış İstatistikleri

Çıkış İstatistikleri, gönderilerin içerisinde bulunan Çıkış Talebi linkine tıklayan kullanıcı sayısının istatistiklerine ulaştığınız alandır. Bu alana panel üzerinden Raporlar menüsü altından ulaşabilirsiniz.

Gelen sayfada son iki aya ait gönderi listeleri ve ilgili gönderilerde yapılan çıkış taleplerinin toplamını görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz belirttiğiniz tarih aralığına göre arama yapıp işleme alınan alıcı adedi ve toplam yapılan çıkış talepleri adet istatistiğine ulaşabilirsiniz.