Mesaj Merkezi üzerinden e-posta göndermek için sol menüde bulunan Yeni E-posta butonuna tıklayınız. Açılan sayfa üzerinde;

 

 

Kime: Oluşturmuş olduğunuz e-postayı göndermek istediğiniz adresi yazacağınız bölüm.

Kopya: Oluşturmuş olduğunuz e-postayı görmesini istediğiniz diğer adreslerin yazılacağı bölüm.

Gizli Kopya: Oluşturmuş olduğunuz e-postayı görmesini istediğiniz fakat diğer alıcı adreslerin ilgili adresi
görmesini istemediğiniz adresin yazılacağı bölüm.

Cevap Adresi: Oluşturmuş olduğunuz e-postaya yanıt verilmesi halinde dönüş yapılacak adresin yazılacağı bölüm.

Taslak: Oluşturmuş olduğunuz e-posta 2 saniye içinde otomatik olarak taslaklara kaydedilir.

Biçim: Oluşturmuş olduğunuz e-postayı başlık, içerik, paragraf seçebilirsiniz. İçerik yazısını bold, italik ve üstü çizili yapabilir, linkleyebilir ve listeleyebilirsiniz. Aynı şekilde hizalama işlemi yapabilirsiniz. Yazı boyutunu büyütüp, küçültebilirsiniz. Kaynak bölümünde içeriğini HTML olarak olarak oluşturabilirsiniz.

Konu: Oluşturmuş olduğunuz e-posta konusunun yazılacağı bölüm.

 

 

Gönder: Oluşturmuş olduğunuz e-postayı göndermek için Gönder butonuna tıklayınız. Gönderimi ileri bir tarih ve saate ayarlamak için Gönderim butonunun sağında bulunan aşağı bölümüne tıklayarak Zamanlanmış Gönderi bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Açılan pencerede tarih ve saat seçimi yaparak gönderim zamanını belirleyebilirsiniz.

 

 

Dosya Ekle: Oluşturmuş olduğunuz e-postaya dosya veya resim gibi ekler eklemeniz için Dosya Ekle( ) butonuna tıklayınız. Maksimum 30MB dosya ekleme kotası bulunmaktadır.

İmzaları Yönet: Oluşturmuş olduğunuz e-postaya eklenecek imzayı İmza () ikonuna tıklayarak seçebilirsiniz.

Oluşturmuş olduğunuz e-postanın Okundu Bildirimini, Öncelik Durumunu ve Metin Biçimini Seçenekler () ikonuna tıklayarak belirleyebilirsiniz.

Zengin Metin: E-postanızın içeriğini HTML biçiminde özelleştirebilirsiniz. E-postanın içinde metin özelleştirmeleri (kalın, italik, altı çizili vb..), renkli yazı tipleri, madde işaretleri, görsel ve ekler desteklenir.

Düz Metin: E-postanın içinde yalnızca okunabilir metin yer alır. Metin özelleştirmeleri (kalın, italik, altı çizili vb..), renkli yazı tipleri, madde işaretleri, görsel ve ekler desteklenmez.

 

 

Yüksek Öncelik: Önemli ve hızlı geri dönüş almanız gereken e-postaları Yüksek Öncelikli olarak işaretleyip gönderebilirsiniz. İşaretlenen e-posta karşı tarafa yüksek öncelik etiketi ile gönderilecektir.
Normal Öncelik: Yüksek veya düşük öncelik belirtmediğiniz e-postalarınız karşı tarafa Normal Öncelik etiketi ile gönderilecektir.
Düşük Öncelik: Bilgilendirme, tanıtım gibi içeriği önemli olmayan e-postaları Düşük Öncelikli olarak işaretleyip gönderebilirsiniz. İşaretlenen e-posta karşı tarafa düşük öncelik etiketi ile gönderilecektir.
Okundu Bildirimi: Oluşturmuş olduğunuz e-posta için okundu bildirimi talep edebilirsiniz. Okundu bildirimi alıcı adrese mailin ulaşıp açıldığı bilgisini içermektedir. Okundu bildirimleri gönderilmesi alıcı adres tarafından reddedilir veya e-posta programı desteklemiyor ise bildirime yanıt alınamaz.

Sil: Oluşturmuş olduğunuz e-postayı göndermekten vazgeçtiğinizde Sil( )butonu ile silebilirsiniz.