İstatistikler sayfası üzerinden gelen ve giden e-postalarınıza ilişkin verileri görüntüleyebilirsiniz. Bu sayfada veriler günlük olarak görüntülenmektedir. Gün seçim işlemi için sağ üst bölümde bulunan Tarih Seçiniz bölümünden istatistiklerini görüntülemek istediğiniz tarihi seçip Göster butonuna tıklayabilirsiniz.

Yalnızca son bir aylık istatistiklerinizi görüntüleyebilirsiniz. Tarih seçimi yapmadığınız durumda, sayfaya erişim sağladığınız günün tarihi, varsayılan tarih olarak ayarlanacaktır.

E-Posta İstatistikleri

✔ Gelen E-Posta: Seçilen tarihe ilişkin toplam gelen e-posta sayısını gösterir.

 • İç Yazışma: Alan adınıza bağlı e-posta hesaplarından gelen e-postaların sayısını gösterir.
 • Dış Yazışma: Alan adınız dışındaki e-posta hesaplarından gelen e-postaların sayısını gösterir.
  • → Geri Çevrilen E-Posta: Global veya kişiselleştirilmiş kara listenizde yer alan e-posta veya alan adlarından gelen e-postaların sunucu tarafından geri çevrilmektedir. Bu kısımdan geri çevrilen e-posta sayısını görebilirsiniz.
  • → Karantinaya Alınan E-Posta: Karantinanıza düşen e-posta sayısını gösterir.

✔ Giden E-Posta: Seçilen tarihe ilişkin toplam giden e-posta sayısını gösterir.

 • İç Yazışma: Alan adınıza bağlı e-posta hesaplarına gönderdiğiniz e-postaların sayısını gösterir.
 • Dış Yazışma: Alan adınız dışındaki e-posta hesaplarına gönderdiğiniz e-postaların sayısını gösterir.

Gelen E-Postaların Dağılımı

 

Seçtiğiniz tarihe ilişkin hesabınıza gelen e-postaların dağılımının pasta grafiği ile gösterildiği alandır. Grafik üzerinde yüzdelik olarak veriler görüntülenmektedir. Detayını görmek istediğiniz pasta diliminin üzerine fare imleciniz ile gelerek orana ilişkin e-posta sayısını görüntüleyebilirsiniz.

 • Sorunsuz: Gelen e-postalardan hiçbir filtreye takılmadan tarafınıza sorunsuzca ulaşan e-postaların oranını gösterir.
 • Güvenilir Gönderici: Güvenilir Göndericilere eklemiş olduğunuz alan adı veya e-posta adreslerinden gelen e-postaların oranını gösterir.
 • Anti Spam: Gelen e-postalardan anti spam filtresine takılan postaların oranını gösterir.
 • SPF: Gelen e-postaların geldiği IP adresinin yetkili olmadığından takılan postaların oranını gösterir.
 • Anti Virüs: Gelen e-postalardan anti virüs filtresine takılan postaların oranını gösterir.
 • RBL (Realtime Blackhole List): RBL spam gönderilerin yapıldığı IP adreslerinin bulunduğu global listedir. RBL listesinde yer alan e-posta adreslerinden gelen e-postaların oranını gösterir.
 • Kural :
 • Bloklanmış Gönderici: Bloklanmış Göndericilere eklemiş olduğunuz alan adı veya e-posta adreslerinden gelen e-postaların oranını gösterir.
 • Filtre: Gelen e-postalar için oluşturulmuş olan özel içek filtreleri nedeni ile takılan postaların oranını gösterir.
 • Kota: Kotası %100 doluluk oranına ulaşan e-posta adreslerine gelen ve teslim edilemeyen postaların oranını gösterir.

Anti-spam, anti-virüs ve RBL filtrelerine takılan e-postalara Karantina bölümünden ulaşabilirsiniz. Karantina yönetimi hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelen E-Postaların Saatlik Dağılımı

 

Sol menüde bulunan Gelen E-posta Raporları, seçilen tarihe ilişkin gün içerisinde tarafınıza gelen e-postaların saatlik dağılımının sütun grafiği ile gösterildiği alandır. Bu grafik üzerinden; Sorunsuz (tarafınıza ulaşmış), karantinaya alınmış ve reddedilmiş e-postaların saatlik sayılarını görüntüleyebilirsiniz. İlgili saat ve durumdaki e-posta sayısını görüntülemek için fare imleciniz ile sütun üzerine gelmeniz yeterli olacaktır.

Giden E-Postaların Saatlik Dağılımı

Sol menüde bulunan Giden E-posta Raporları, seçilen tarihe ilişkin gün içerisinde gönderdiğiniz e-postaların saatlik dağılımının sütun grafiği ile gösterildiği alandır. Bu grafik üzerinden;  (alan adınıza bağlı diğer adresler ile yapmış olduğunuz yazışmalar) ve dış (alan adınız dışındaki adresler ile olan yazışmanız) yazışmaların saatlik sayılarını görüntüleyebilirsiniz. İlgili saat ve durumdaki e-posta sayısını görüntülemek için fare imleciniz ile sütun üzerine gelmeniz yeterli olacaktır.