İstatistikler

İstatistikler sayfası üzerinden gelen ve giden e-postalarınıza ilişkin verileri görüntüleyebilirsiniz. Bu sayfada veriler günlük olarak görüntülenmektedir. Gün seçim işlemi için Tarih bölümünden istatistiklerini görüntülemek istediğiniz tarihi seçip Göster butonuna tıklayabilirsiniz.

Yalnızca son bir aylık istatistiklerinizi görüntüleyebilirsiniz. Tarih seçimi yapmadığınız durumda, sayfaya erişim sağladığınız günün tarihi, varsayılan tarih olarak ayarlanacaktır.

Gelen E-Posta: Seçilen tarihe ilişkin toplam gelen e-posta sayısını gösterir.

 • İç Yazışma: Alan adınıza bağlı e-posta hesaplarından gelen e-postaların sayısını gösterir.
 • Dış Yazışma: Alan adınız dışındaki e-posta hesaplarından gelen e-postaların sayısını gösterir.
  • Geri Çevrilen E-Posta: Global veya kişiselleştirilmiş kara listenizde yer alan e-posta veya alan adlarından gelen e-postaların sunucu tarafından geri çevrilmektedir. Bu kısımdan geri çevrilen e-posta sayısını görebilirsiniz.
  • Karantina E-Posta: Karantinanıza düşen e-posta sayısını gösterir.

Giden E-Posta: Seçilen tarihe ilişkin toplam giden e-posta sayısını gösterir.

 • İç Yazışma: Alan adınıza bağlı e-posta hesaplarına gönderdiğiniz e-postaların sayısını gösterir.
 • Dış Yazışma: Alan adınız dışındaki e-posta hesaplarına gönderdiğiniz e-postaların sayısını gösterir.

Seçtiğiniz tarihe ilişkin hesabınıza gelen e-postaların dağılımının pasta grafiği ile gösterildiği alandır. Grafik üzerinde yüzdelik olarak veriler görüntülenmektedir. Detayını görmek istediğiniz pasta diliminin üzerine fare imleciniz ile gelerek orana ilişkin e-posta sayısını görüntüleyebilirsiniz.

 • Geçen E-postalar: Gelen e-postalardan hiçbir filtreye takılmadan tarafınıza sorunsuzca ulaşan e-postaların oranını gösterir.
 • Beyaz Liste: Beyaz listeye eklemiş olduğunuz alan adı veya e-posta adreslerinden gelen e-postaların oranını gösterir.
 • Anti Virüs: Gelen e-postalardan anti virüs filtresine takılan postaların oranını gösterir.
 • Anti Spam: Gelen e-postalardan anti spam filtresine takılan postaların oranını gösterir.
 • RBL (Realtime Blackhole List): RBL spam gönderilerin yapıldığı IP adreslerinin bulunduğu global listedir. RBL listesinde yer alan e-posta adreslerinden gelen e-postaların oranını gösterir.

Anti-spam, anti-virüs ve RBL filtrelerine takılan e-postalara Karantina bölümünden ulaşabilirsiniz. Karantina yönetimi hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Seçilen tarihe ilişkin gün içerisinde tarafınıza gelen e-postaların saatlik dağılımının sütun grafiği ile gösterildiği alandır. Bu grafik üzerinden; gelen (tarafınıza ulaşmış), karantinaya alınmış ve geri çevrilmiş e-postaların saatlik sayılarını görüntüleyebilirsiniz. İlgili saat ve durumdaki e-posta sayısını görüntülemek için fare imleciniz ile sütun üzerine gelmeniz yeterli olacaktır.

Seçilen tarihe ilişkin gün içerisinde gönderdiğiniz e-postaların saatlik dağılımının sütun grafiği ile gösterildiği alandır. Bu grafik üzerinden; dış (alan adınız dışındaki adresler ile olan yazışmanız) ve (alan adınıza bağlı diğer adresler ile yapmış olduğunuz yazışmalar) yazışmaların saatlik sayılarını görüntüleyebilirsiniz. İlgili saat ve durumdaki e-posta sayısını görüntülemek için fare imleciniz ile sütun üzerine gelmeniz yeterli olacaktır.

Video ile anlatım