Mesaj Merkezini Tanıyalım

Mesaj Merkezi, e-posta yönetim işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz UzmanPosta servisidir. Bu servise herhangi bir kuruluma gerek duymadan, doğrudan tarayıcınız üzerinden erişebilir, e-posta gönderimi yapıp gelen e-postalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

✔ Mesaj Merkezine mail.uzmanposta.com adresi üzerinden e-posta adresiniz ve şifreniz ile erişim sağlayabilirsiniz.

✔ Mesaj Merkezi’nin çok faktörlü kimlik doğrulama (Multi Factor Authentication) özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde e-postalarınızı güvende tutabilirsiniz. Çok faktörlü kimlik doğrulama özelliğini, Mesaj Merkezi kullanıcı girişi yaptıktan sonra Ayarlar > Yetkilendirme Cihazları bölümünden aktifleştirebilirsiniz.

Mesaj Merkezine başarılı bir şekilde giriş yaptığınızda yukarıdaki ekran ile karşılaşacaksınız. Menü ( ) butonuna tıklayarak detaylı menü görünümüne geçiş yapabilirsiniz. Detaylı menü görünümündeyken; hesabınıza tanımlamış olduğunuz profil fotoğrafınızı, isim ve soyisminizi, ünvan bilgilerinizi, kota bilgilerinizi ve e-posta adresinizi görüntüleyebilirsiniz.

E-Posta: E-posta gönderme, gelen postaları görüntüleme, klasörleme, silme ve arama gibi seçeneklerin yer aldığı e-posta yönetim sayfasıdır.

İstatistikler: Gelen ve giden e-postalarınıza ilişkin verilerin tarih ve saat bazlı olarak görüntülendiği raporlama sayfasıdır.

Arşiv Merkezi: Hesabınıza gelen ve hesabınızdan giden e-postaların yedekleme işleminin yapıldığı bölümdür. Bu bölümden yedeklenmiş e-postalarınıza erişebilirsiniz.

Karantina: Kullanıcıya zarar verebilecek içerikte olan e-postaların bekletildiği bölümdür.

Beyaz ve Kara Liste, gelen ve giden e-postaları kontrol altına alma sistemidir. Bu sistem e-posta adresi ve alan adı tanımlamasıyla çalışmaktadır.

→ Beyaz listeye e-posta adresi veya alan adı ekleyerek, ilgili alan adı ve e-posta adreslerinden gelen e-postaların virüslü içerik barındırmamaları taktirde gelen kutunuza alınmasını sağlayabilirsiniz.

→ Kara listeye e-posta adresi veya alan adı ekleyerek, ilgili alan adı ve e-posta adreslerinden gelen e-postaları engelleyebilirsiniz.

Destek Talepleri: Mesaj Merkezi üzerinde karşılaştığınız sorunlar veya yapmak istediğiniz işlemler ile ilgili yardım almak için destek merkezi ile iletişime geçmenizi sağlar.

Loglar: Gelen ve giden e-postalarınızın durum kontrollerini yapabileceğiniz servistir.

✔ Mesaj Merkezi ara yüzünün birden fazla dil desteği bulunmaktadır. Dil ( ) butonuna tıklayıp Türkçe ve English seçeneklerinden size uygun olan seçeneği seçip dil değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem kullanıcı girişi esansında da yapılabilmektedir.

Ayarlar: Hesabınıza ilişkin kişisel bilgi, güvenlik seçenekleri ve mesaj merkezine ilişkin ayarlar yapıldığı bölümdür. Ayarlar ( ) butonu aracılığı ile bu sayfaya erişim sağlayabilirsiniz.

Çıkış: Hesabınızı güvende tutmak ve sizin dışınızdaki kullanıcıların hesabınıza erişim sağlamasını engellemek için hesabınızdan çıkış yapmalısınız. Hesabınızdan çıkış yapmadığınız durumda, tarayıcınız üzerinden mesaj merkezine giriş işlemlerinizde şifrenize ihtiyaç duyulmadan hesabınıza erişim sağlanmaktadır. Hesabınızdan çıkış yapmak için Çıkış ( ) butonuna tıklayınız. Mesaj Merkezi üzerinden 30 dk boyunca işlem yapmadığınız takdirde sistem tarafından otomatik kullanıcı çıkışı yapılmaktadır.