as

Hakkımızda

PUSULA, 1996 yılında, bilgisayar ve bilgisayar yan ürünlerinin satışı ve satış sonrası desteğini hedefleyen bir bilgisayar şirketi olarak başlamıştır. 1998 yılında İnternet paketleri dağıtımı faaliyetlerine Superonline ile başlayan PUSULA, sonrasında ülkemizde faaliyet gösterem diğer dial-up servis sağlayıcılarının bir çoğuna ait internet paketlerinin de Türkiye Genel Dağıtıcılığını almış, İnternet hizmetlerinin son kullanıcıya ulaştırılması alanında faaliyet gösteren bağımsız en büyük şirket olmuştur. PUSULA'nın yurdun her yanına yayılmış ve aktif olarak çalıştığı 2000'den fazla bayisi vardır.

1999 yılında İnternet tabanlı hizmetler konusunda uzmanlaşma yolunu seçen PUSULA, Pusula Bilişim Hizmetleri Şirketini kurmuştur. Bu şirket web-hosting, alan adı tescili ve İnternet tabanlı yazılım uygulamaları konusunda faaliyet göstermiştir.

PUSULA, 2000 yılının ortalarında Superonline Çözüm Ortağı olarak Kurumsal İnternet Erişim çözümleri konusunda da faaliyet göstermeye başlamıştır. Bu konuda ülkemizin en büyük firmalarına kurumsal hizmetler verme imkanı bulmuş olan PUSULA, projelerini müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine göre planlamış, çalıştığı firmalara her zaman değer katarak yıllar boyu sürecek iş ortaklığı birlikteliklerine imza atmıştır. En küçük bir işin bile uzun zaman sürecek iş ortaklığının başlangıcı olabileceğinin bilinci ile PUSULA müşterilerine ihtiyaçlara uygun gerçek çözümler sunmaktadır.

2007 yılından bu yana İnternet güvenliği, veri merkezi hizmetleri, yüksek performans ve süreklilik gerektiren servisler PUSULA'nın ana hedefi olmuştur. Yılların getirdiği piyasa ve müşteri bilgisi, gerçek taleplere gerçekçi çözümler üretmek konusunda PUSULA'ya itici güç olurken, rekabetçi ürünlere sahip olmasını sağlamıştır. Aile şirketlerinden, çok büyük kurumsal yapılara kadar en genel ve özel ihtiyaçlar için çözümler üretmiş ve sürekli bu işlerinin arkasında durmuştur.

PUSULA, 2011 yılına girerken bulunduğu sektör için çok uzun bir süre olarak kabul edilebilecek 15. faaliyet senesini tamamlıyor. Yeni yılın bizlere ilk getirisi de uZmanPosta Mail Hosting Hizmetleri oluyor. Senelerdir süren müşteri yaklaşımımız "sürekli iş ortaklığı" anlayışı içerisinde, kazandır kazan ilkesine dayanan yeni bir servisi portföyümüze almaktan çok mutluyuz. Sunduğumuz tüm diğer çözüm ve hizmetler gibi, mevcut en güçlü platformu, en iyi araçları kullanarak geliştirdiğimiz bu ürünün siz müşterilerimize azami faydayı sağlamasını umuyor ve diliyoruz.

Genel Müdür
Gökalp Çakıcı