Zimbra Web Mail Nedir?


UzmanPosta, Zimbra platformunu e-posta kullanıcılarının eriştiği webmail ön yüzü olarak tercih etmiştir. UzmanPosta bu platforma değer katan bir çok yazılımlar geliştirip Zimbra Open Source platformunun bulut üzerinde ve kurumsal kullanıcılar tarafından rahatça kullanılan bir hosted hizmet haline getirmiştir.

Zimbra Mail server Linux üzerine kurulan ve Microsoft Exchange ile Lotus Domino / Verse email platformlarına alternatif olarak kullanılabilen bir workgroup çalışma platformudur. Zimbra Open Source (açık kaynak kodlu) bir proje olarak başlamış sonrasında Open Source versiyonu ile birlikte ticari olarak pazarlanan Zimbra Professional Edition, Zimbra Network Edition ve Zimbra Hosted Edition ları üretilmiş bir platformdur. Linux gibi kararlı bir işletim sistemi ile birlikte gayet stabil bir email hizmet platformu olan Zimbra bir araya gelerek, Microsoft ve IBM firmalarına ciddi bir rakip haline gelmiştir.

Sizde kurumunuz içinde Zimbra açık kaynak kodlu ürünü kurup çalıştırabilir bu avantajlara kendi kontrolünüzde ulaşabilirsiniz. www.zimbra.com sitesi üzerinden indirebileceğiniz ve demosuna ulaşabileceğiniz yazılımın Open Source versiyonu tamamen ücretsizdir.