Beyaz & Kara Liste

Beyaz ve Kara Liste sayfası üzerinden yapacağınız tanımlamalar alan adınıza bağlı tüm e-posta hesaplarınız için geçerli olacaktır. Kullanıcı bazlı tanımlamalar yapmak için Hesap Ayarları > Filtreler sayfasındaki adımları takip edebilirsiniz.

Beyaz Liste'ye eklediğiniz alan adı ya da e-posta adreslerinden gelen e-postalar virüslü içerik barındırmadıkları takdirde sorunsuzca tarafınıza iletileceklerdir.

Gönderici adresin ya da alan adının beyaz listede olmasına rağmen gelen e-postanın karantinaya düşmesi, e-posta içeriğinin virüslü olmasından kaynaklanmaktadır.

Beyaz Liste’ye e-posta adresi ya da alan adı ekleyerek, ilgili e-posta adresi ya da alan adından gelen e-postalar için antivirüs filtresi haricindeki diğer tüm filtre kontrollerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Beyaz listeye ekleme işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. E-posta ya da Alan adı belirtiniz bölümüne e-posta adresi ya da alan adını yazınız.
  2. Yapacağınız tanımlamanın gelen e-postalar için geçerli olmasını istiyorsanız Gelen E-postalar seçeneğini, giden e-postalar için geçerli olmasını istiyorsanız Giden E-postalar seçeneğini seçebilirsiniz.
  3. İşlemi tamamlamak için Beyaz Listeye Ekle butonuna tıklayınız.

Kara Liste’ye e-posta adresi ya da alan adı ekleyerek, ilgili e-posta adresi ya da alan adından gelen e-postalar için filtre kontrolü yapılmaksızın geri çevrilmesini sağlayabilirsiniz.

Kara liste ile alan adı veya e-posta adresinden gelen e-postaları engelleyebilirsiniz. Dilerseniz de alan adı veya e-posta adreslerine e-posta gönderimini bu bölümden engelleyebilirsiniz.

Kara listeye ekleme işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Kara Liste bölümünde yer alan E-posta ya da Alan adı belirtiniz bölümüne e-posta adresi ya da alan adını yazınız.
  2. Yapacağınız tanımlamanın gelen e-postalar için geçerli olmasını istiyorsanız Gelen E-postalar seçeneğini, giden e-postalar için geçerli olmasını istiyorsanız Giden E-postalar seçeneğini seçebilirsiniz.
  3. İşlemi tamamlamak için Kara Listeye Ekle butonuna tıklayınız.

Beyaz ve Kara listeye eklemiş olduğunuz bir e-posta adresi veya alan adını silmek için, silmek istediğiniz kaydın hizasında yer alan Sil () butonuna tıklayabilirsiniz.


Video ile anlatım