Beyaz ve Kara Liste

Beyaz Liste

Beyaz Listeye eklediğiniz alan adı veya e-posta adreslerinden gelen e-postalar virüslü içerik barındırmadıkları takdirde sorunsuzca tarafınıza iletilecektir. Gönderici adresin veya alan adının beyaz listede olmasına rağmen, gelen e-posta virüs içerikli ise karantinaya düşecektir. Karantinaya düşen e-postaları karantina bölümünden kontrol edebilirsiniz. Karantina yönetimi hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Beyaz listeye alan adı veya e-posta adresi eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Mesaj Merkezi üzerinden Beyaz ve Kara Liste menüsüne tıklayınız.
  2. Beyaz Listeye ekleme işlemi yapmak için Beyaz Liste bölümünde yer alan “E-posta adresi ya da alan adı” başlığının hizasındaki Ekle ( ) butonuna tıklayınız.
  3. Gelen pencerede E-posta ya da Alan adı bölümüne, izin vermek istediğiniz alan adı veya e-posta adresini yazınız.
  4. Ekleme işlemini tamamlamak için Gönder butonuna tıklayınız.

✔ Beyaz listeye eklenmiş alan adı veya e-posta adresini listeden kaldırmak için; kaldırmak istediğiniz alan adı veya e-posta adresinin hizasında yer alan Sil ( ) butonuna tıklayabilirsiniz.

Kara Liste

Kara Listeye eklediğiniz alan adı veya e-posta adreslerinden gelecek olan tüm e-postalar engellenir. Bu listede bulunan alan adı veya e-posta adreslerinden hiçbir şekilde e-posta almazsınız.

Kara listeye alan adı veya e-posta adresi eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Mesaj Merkezi üzerinden Beyaz ve Kara Liste menüsüne tıklayınız.
  2. Kara Listeye ekleme işlemi yapmak için Kara Liste bölümünde yer alan “E-posta adresi ya da alan adı” başlığının hizasındaki Ekle ( ) butonuna tıklayınız.
  3. Gelen pencerede E-posta ya da Alan adı bölümünden e-posta alımını engellemek istediğiniz alan adı veya e-posta adresini yazınız.
  4. Ekleme işlemini tamamlamak için Gönder butonuna tıklayınız.

✔ Kara listeye eklenmiş alan adı veya e-posta adresini listeden kaldırmak için; kaldırmak istediğiniz alan adı veya e-posta adresinin hizasında yer alan Sil ( ) butonuna tıklayabilirsiniz.

Video ile anlatım